Stroje dla dziewczyn z Leśnego Zakątka – realizacja projektu 

LogoXL„Śląskie NOWEFIO 2021-2023

Nowopowstałe Koło Gospodyń Wiejskich Leśny Zakątek w Solarni realizuje projekt „Stroje dla dziewczyn z Leśnego Zakątka” ze środków Rządowego Programy Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2023 w ramach konkursu „Śląskie NOWEFIO 2021-2023”.

W ramach projektu zostało zakupionych 43 kompletów strojów dla członków KGW Leśny Zakątek w Solarni.

Celem projektu była aktywizacja i integracja mieszkańców oraz wzmocnienie potencjału KGW, a przez to kultywowanie tradycji gospodyń wiejskich i rozszerzenie jego działania na terenie całej gminy.

Efekt projektu można było pierwszy raz zobaczyć podczas uroczystości Festynu Rodzinnego współorganizowanego przez KGW Leśny Zakątek oraz Mszy Dożynkowej w Kościele Św. Kazimierza w Solarni.

Cel projektu został zrealizowany z sukcesem.

Dzięki jednolitym strojom udało się nam pokazać naszą miejscowość, podkreślić charakter wspólnoty, zapewnić nam rozpoznawalność i zwiększyć poczucie przynależności do grupy. Ponadto – biorąc pod uwagę rozpiętość wiekową samych członków koła jak i mieszkańców wsi – znacznie poprawiła się integracja społeczności.

stopka NOWELOGO wersja biala 002 1

W dniach 4-8 marca 2017r. z powodu awarii serwera strona solarnia.koon.pl nie dzialała.

Od 8 marca 2017r. strona będzie funkcjonowała pod adresem www.solarnia.info 

Za utrudnienia przepraszamy

Chcesz zobaczyć co się dzieje w naszym Kosciele? Kliknij tutaj!

W galerii zostały zamieszczone zdjęcia i filmy z V Turnieju Piłkarskiego jednostek OSP Gminy Pawonkow oraz zawodów na Najsprawniejszego Strażaka.

W galerii zostały zamieszczone zdjęcia z niedzielnego rajdu rowerowego do Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA w Kokotku.

W dziale zabytki została zamieszczona historia kapliczki w Solarni.

Od 01.07.2014r. w dziale kościół będą zamieszczane ogłoszenia duszpasterskie z Kościola pod wezwaniem św. Kazimierza w Solarni.© 2008 - 2017 Created by Kamil & Marzena
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.